Mükemmel cilde sahip olmanın 5 kolay yolu

Özellikle düğün günü harika bir cilde sahip olmanızın sırrı, bir önceki gece güzel bir şekilde dinlenmeniz ve cildinize harika bir bakım yapmanız.


Özellikle düğün günü harika bir cilde sahip olmanızın sırrı, bir önceki gece güzel bir şekilde dinlenmeniz ve cildinize harika bir bakım yapmanız. Dinlenme sırasında vücudunuz düzene girer, hücreleriniz yenilenir ve daha dinç bir görünüme kavuşursunuz. Ünlülerin dermatoloğu Doris Day, düğün öncesi kusursuz bir cilde sahip olmak için neler yapabileceğini söyledi…

 1. 1 Yatağa temiz bir ciltle gidin


  Yatağa temiz bir ciltle gidin: asla ve asla makyajınızla uyumayın. Cilt için çok zararlı. Gece boyunca yüzünüzde kalan kimyasallar cilde zarar vermekle kalmaz, kırışıklık riskini de arttırır. Bir dakikanızı ayırın ve yüzünüzü yıkayın.

 2. 2 5 basamaklı programı uygulayın


  5 basamaklı programı uygulayın: Belli bir düzen oluşturun ve her gece onu uygulayın. Özellikle düğün gecesi öncesi. Dr. Day bu konuda: “Önce yüzü temizleyin, peeling kullanın, tonik sürün, anti-aging serum kullanın ve nemlendirin.” diyor. Her gece uygulayacağınız bu düzen, birkaç hafta sonra kendini göstermeye başlayacak.

 3. 3 Ürünlerin içindekiler bölümünü kontrol edin


  Ürünlerin içindekiler bölümünü kontrol edin: Cilt tipinize göre kullanacağınız bakım ürünlerinin içerisinde neler var mutlaka kontrol edin. Retinol içeren ürünler ciltte kızarıklık ve bozulmaya neden olabilir. Hassas bir cildiniz varsa uzak durun. Anti oksidan ürünler de tercih edebilirsiniz.

 4. 4 8 saat uyuyun


  8 saat uyuyun: Uykunuz gelmeye başlıyorsa yatağa geçin ve bir süre dinlenin. Bunun içerisine telefonla ya da başka bir teknolojik aletle oynamayı katmazsanız iyi olur. Mümkünse telefonlarınızı kapatın ve cildinizi dinlenmesine izin verin. Hem cildinizi hem beyninizin dinlenmesi gerek.

 5. 5 Vücudunuzu sevin


  Vücudunuzu sevin: Siz uyurken cildiniz kendini yenilemek için çok çalışır. O akşamları sizin için bu kadar çok çalışırken siz de gündüzleri ona biraz yardımcı olabilirsiniz. Tozlu, stresli ve kapalı ortamlardan uzak durmaya çalışın. Cildinizi mutlaka güneşten koruyun. Bunun için illa plajda olmanız gerekmiyor. Gün içerisinde de güneş ışınları cildinize zarar verebilir. Yaşlanmanın en büyük neden stres, güneş ışığı ve bakımsızlıktır. Yeterli bakımı yaptığınızda cildinizin daha parlak ve genç gözüktüğünü fark edeceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

şaşkın şaşkın
20
şaşkın
sevimli sevimli
15
sevimli
gülünç gülünç
35
gülünç
sevmedim sevmedim
40
sevmedim
başarısız başarısız
6
başarısız
eğlenceli eğlenceli
50
eğlenceli
bayıldım bayıldım
30
bayıldım
omg omg
20
omg
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı