Dünyanın en küçük anneleri ve bebekleri – 10 yaşından küçük anneler

0
1

Herhangi bir hamile kadına sorduğunuzda içinde yaşayan bir canlı hakkında size söyleyeceği bir çok şey vardır. Ancak hamile kalmış olan küçük bir çocuğa sorduğüunuzda ise size söyleyebileği  çok bir şey yoktur.

 1. 1 Leyla Mafi


  Leylanın erkek kardeşi leyla ile birlikte olmak için annesine para verdiği zaman Leyla yanlızca 8 yaşındaydı... Evet doğru duydunuz Leylanın annesi para karşılığında oğlunun Leylayı taciz edip  özel zaman geçirmesine göz yumuyordu. Leyla O kadar iğrenç ve migde bulandırıcı şeyler yaşıyordu ki bunu açıklamak gerçekten imkansız. 

  Bu olaylara mağruz kalan Leyla gelişim bozukluğu hastalığıyla mücadele etmek zorunda kaldı. 

  Leyla 8 yaşından 19 yaşına kadar abisi tarafından annesinin izniyle ensest ilişkiye mağruz kaldı.

  Abisi tarafından hamile bırakılan Leyla İlk çocuğu dünyaya getirdiğinde sadece 9 yaşındaydı. Ardından 14 yaşına geldiğinde ikiz çocukları dünyaya geldi.

  İşlediği suçlar yüzünden Leylanın abisi tutuklanarak kamçı cezasına çarptırıldı. Diğer taraftan hiç suçu  olmayan Leyla yaşadığı bu taciz ve tecavüzler yetmezmiş gibi kanunsuz ensest ilişki suçundan idam cezası aldı.

  Uluslar arası af örgütü tarafından görevlendirilen bir avukat Leylanın idam cezasını durdurarak küçük kızın ihtiyacı olan yardımı alamasını sağladı.

 2. 2 Numara Dafne


  27 Ocak 2013'de harika bir kız bebek dünyaya geldi. Sezaryan ile doğan bebek 2.5 kilo ağırlığında ve 48cm boyundaydı.

  Bebeğin sağlığı tamamen yerinde ve herşey normal görünüyordu anacakkkk 1 şey dışında bu güzel bebeğin annnesi sadece 9 yaşındaki Defnydi...

  İlk eteapta ailesi durumu normal karşılayarak Deafne'nin 17 yaşındaki erkek arkadaşından hamile kaldığını düşündüler.

  Polisin yaptığı araştırmalar sonucu Defne nin erkek arkadaşı olduğu iddia edeilen 17 yaşındaki genç sevgili  bir türlü bulunamadı. 

  Defnyei sorgulayan polis küçük çöcuğun kan donduran itirafları karşısında şok oldular. Defnyi hamile bırakan 56 yaşındaki babasıydı. Mahkeme Defne'nin adli kontrol şartıyla bebeğiyle birlikte ailesiyle yaşamasına hükmetti.

 3. 3 Anna Mummenthaler


  Normal şartlarda erkek çocuklar 9-12 yaşlarında kız çocuklar ise 8-11 yaşlarında ergenlik dönemine girerler ancak bazı durumlarda daha erken ergenlik dönemi gözlenebilir. İsviçre'de yaşayan küçük Anna ise herşeyi erken yaşayıp 2 yaşında adet görmeye başlamış, ve bundan dolayı sık sık doktora gitmek zorunda kalmıştır.

  Anna herşeyi erken yaşamaya başladığından dolayı 52 yaşında menapoza girmiş olup 75 yaşındada hayata gözlerini kapatmıştır.

  Annanın hayatında yaşadığı en büyük olay 8 yaşındayken bir kız çocuğu dünyaya getirmesi.

  Babasnın arkadaşı tarafından hamile bırakılan Anna çocuğunu dünyaya getirip büyütmüştür.

 4. 4 Hilda Turujillo


  Sıradan hayat süren bir adamın kızı olan Hilda Peru'da tek göz odada birkaç aile üyesiyle birlikte yaşıyodu. 22 yaşındaki kuzenide onlarla birlikte yaşamaya başlamıştı. Hildayı sürekli taciz eden kuzeninden aile üyelerinin haberi yoktu.

  Bir süre sonra kendini çok hasta hisseden 8 yaşındaki Hilda ailesi tarafından hastaneye götürüldü. İlk önce tümörden şüpelennen doktorlar, yaptıkları tetkikler sonucunda acı gerçekle karşılaştılar. 22 yaşındaki kuzeni tarafından tecavüze maruz kalan Hilda'nın 5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

  Ardından Hilda'nın doğumu gerçekleşti bebek 8 aylık sağlıklı küçük bir kız çocuğu olarak dünyaya geldi. Hildanın kuzeni cezasız kalamayarak yakalanıp cezaevine gönderildi.

 5. 5 Anya


  Şüphesiz Bir ailenin en büyük korkusu çocuğuna yapılabilecek kötülükleri engelleyememesidir. Bu korku Rusyada yaşayan bir aile için tama anlamıyla kabusa dönüştü.

  13 yaşındaki komşuylarının çocuğu 7 yaşında ergenlik dönemine giren Anya ile ilgilenmeye başladı.

  13 yaşındaki bir çocuğun doğru ve yanlışı ayırdedebilecek yaşta olduğunu düşünürsek, Anya ile ilgilenen komşu çocuğunun Anya'ya tecavüz ettiğini söyleyebiliriz.

  İlk başlarada ailesi Anyanın hamile olduüğunun farkında bile değildi. Kızlarının kilo aldığını veya karnında bir tümör olduğunu düşünselerde acı gerçeği hastaneye gidince anladılar.

  Anya 8 yaşındayken sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

 6. 6 Kolombiyalı Kız


  Polisin durduk yere hiç bir suçu yoken birini durdurup uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı gerekçesiyle tutklaması alışık olduğumuz bir durum değildir. Kolombiyalı küçük kızın başınada tam olarak böyle bir olay geldi.

  Annesi ile birlikte sokakta dolaşan kolombiyalı kızın yanına yaklaşan polisler küçük kızın şiş karnını gördüklerinde uyuşturucu sakladığını dan şüpelenip anne ve kızı tutukladılar.

  Uyuşturucu bulacaklarını sanarak Küçük Kızın karın röntgenini çektiren polisler akıllara bile gelmeyen bir şey ile karşılaştıar.  Küçük kızın tam 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

  Yapılan araştırmalar sonucunda Kolombiyalı küçük kızın hasta annesi için ilaç almaya gittiği eczanede  tecavüze uğrayıp hamile kaldığı anlaşılmıştır. 

  Kolombiyalı küçük kız 8 yaşında çocuğunu dünyaya getirmiştir. Kıza tecavüz eden şahıs ise ailenin şilkayetçi olmaması sebebiyle hiçbir ceza almamıştır.

 7. 7 Mam-zi


  Kimi zaman bazı kültürlerde normal olarak yapılan şeyleri kendi kültürümüze göre algılamamız oldukça zordur. Diğer kültürlerde yapılan olağan dışı şeyleri anlayamayız ve bunu neden yaptıklarını kendimize sorarız. Ancak bu tuhaf şeyler kimi kültürlerde oldukça sıradandır.

  Afrikanın bazı bölgelerinde kabile reisleri yaş ayırtetmeksizin  kızları toplayıp kendine eş olarak almaktadır. Bu kabileler genelde çok eşli olarak yaşamlarını sürdürürler. Çok eşlilik bu kabilelerde oldukça sıradan bir şeydir. 

  Modern toplumlarda 8 yaşında bir kız çocuğunun 70 yaşında bir erkekle evlendirilmesine karşı çıkmaktayız.

  Bu kabilelerde normal şartlarda ergenlik dönemine kadar kız çocuklarıyla evelenilebilir ancak gebe bırakılmazlar. Ancak Mom-zi erken hamile bırakılarak 8 yaşında anne oldu.  Mom-zi'nin kızı da çok erkekn yaşta evlendirildiğinden mom-zi 17 yaşında nine oldu.

 8. 8 H


  Listemizdeki tüm küçük kızların ortak özelliği çok erken yaşlarda ergenliğe adım atmış olmalarıdır.

  Ancak Hindistanlı 6 yaşındaki H'nin tarihte ilginç bir yeri vardır. Dünya tarihinde adet görmeden hamile kalan tek insan olma özelliğine sahiptir. Küçük H ilk çocuğuna hamile kalana kadar asla adet görmemiştir. 

  Küçük H nin hamile olduğunun anlaşılması karın ağrısı ve mide şikayetleri nedeniyle acile kaldırılmasıyla ortaya çıktı. Doktorların araştırması sonucu 6 yaşındaki küçük kızın hamile olduğu ortaya çıktı.

  9 aylık normal ilerleyen hamilelik süresinin ardında sezeryan ile bebeğini dünyaya getirdi.

  Bebeğin babasının kim olduğu asla bulunamadı. Ailesi tarafından gizlenmekte olduğu düşünülmektedir.

 9. 9 Yelizaveta Gryshchenko


  Doğum için Rusya'daki bir hastaneye yetiştirilen Yelizevata'nın 6 yaşına girmesine 2 gün kalmıştı. Küçük kızın uzun, zor ve acılı bir doğum yapması kimse için süpriz olmamıştı.

  Heniz daha 6 yaşına bile girmemiş olan Yelizetava'nın kalça ve doğum kanalları gelişmediğinden bebek karnında şıkışıp kaldı. Ardından oksijensiz kalan bebek ölü olarak doğdu.

  Aslında doğuma giren doktor daha hızlı davransaydı bebek kurtarılabilirdi. 

  Yelizetava'yı hamile bırakıp hayatını kabusa çeviren kişinin babası olduğu düşünülsede acı gerçek araştırma sonucu ortaya çıktı. 6 yaşındaki küçük kızı hamile bırakan70 yaşındaki dedesiydi.

 10. 10 Lina Medina


  Lina Medina gelmiş geçmiş en genç anne olarak tarihe not düşülmüştür.

  Lina çok hızlı bir şekilde büyüyen karnı sebebiyle ailesi tarafından hastaneye götürüldü. 

  Yapılan tetkiler sonucu Lina'nın 7 aylık hamile olduğunu öğrenen doktoorlar şok oldu. 

  Linanın durumuna inanamyan doktorlar 2. kez kontrol ettiler çünkü Lina henüz 5 yaşımndaydı.

  Sezeryanla gerçekleşen doğumun ardından sağlıklı bir erkek bebek dünyaya geldi.

  Henüz daha 5 yaşında bebek sayılacak bir kız çocuğunun bebeği dünyaya gelmiş oldu.

  Linaya tecavüz edenin kim olduğuysa ne yazıkki bulunamadı.

Comments

comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here